Renowacja 2

Antyki są niezwykłe. Mają swoją historię, duszę, ale nadal posiadają właściwości zwykłych przedmiotów i podlegają takim samym prawom jak cała reszta - zużywają się. 

Żyjemy w czasach, w których częściej wymieniamy sprzęt na nowy niż naprawiamy. Nasze kochane starocia mają jednak to do siebie, że bywają sporo warte i są tak unikalne, że zamiana nie wchodzi w grę. Tutaj z pomocą przychodzi renowacja

Regularne odświeżanie antyków nie jest niczym niezwykłym. Jeżeli chcemy, aby nasze piękne meble utrzymały swój dawny blask to trzeba o nie zadbać. Zdarza się, że przedmiot należy odnowić, a nie tylko odświeżyć, ponieważ upływ czasu i różne okoliczności sprawiły, że nie jest w swojej najlepszej formie. 

czytaj całość »
Tytułem wstępu i nie tylko 2

Antyk. Słowo, które kojarzy się zarówno z okresem historycznym jak i starymi meblami. W zasadzie mają ze sobą trochę wspólnego. Antyki, często przez nas nazywane "starociami", towarzyszą człowiekowi od bardzo dawna. Można śmiało strzelać, że tylko ludzie żyjący w okresie, w którym wymyślano meble nie mieli pojęcia, że kiedyś ich krzesło będzie traktowane, jako dzieło sztuki. 

Antyk to nie jest mebel. To sztuka, która często znajduje zastosowanie w praktyce. Sztuka, która pamięta czasy wojen i królów. Sztuka, w której każda rysa opowiada fascynującą historię. Sztuka, która pozwala odbyć podróż w przeszłość i zanurzyć się w zamierzchłych czasach. Dzięki niej, codzienność nie musi oznaczać nowoczesności, w której wszechobecna jest gonitwa z czasem i samym sobą. Ona pozwala zatrzymać się, cofnąć na chwilę i kontemplować. To Kawałki przeszłości, dzięki którym mniej znajdujemy się w teraz, a bardziej wtedy. 

No, to teraz jesteście już zainteresowani tematem! 

Blog ten nie jest przeznaczony dla eksperta. Jest przeznaczony dla ludzi, którzy rozpoczęli, bądź dopiero pragną rozpocząć swoją przygodę z antykami. Tutaj będziemy wspólnie odkrywać bogactwo tego tajemniczego świata, w którym każdy ślad kryje jakąś historię. Dzięki temu, zakup antyków nie będzie przypominał zwyczajnego wymieniania mebli czy ozdób w domu. Będziesz uświadomionym człowiekiem, który wie, że w chwili wnoszenia antycznego krzesła do domu, wprowadza wraz z nim cząstkę historii.

 

czytaj całość »
Newsletter

© 2015 - TOPANTYKI - All rights reserved 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl